| nutuxcristian a întrebat:

Sall! Daca la liceu imi aleg profilul filologie, ce cariera as putea sa am mai departe si cu facultatea de limbi straine?

Răspuns Câştigător
| nosferatu15 a răspuns:

E foarte buna meseria pe care ti-ai ales-o si intr-adevar facultatea de limbi straine ti-ar prinde foarte bine. E foarte bine daca ai invata si alte limbi in plus decat franceza si engleza (pe acestea e obligatoriu sa le stii) pentru ca ai avea mai multe sanse de angajare. Bafta multa!

3 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Poti sa devii translatorwinking se plateste bine si plus ca mai vizitezi si tu lumeawinking

| nosferatu15 a răspuns:

Poti face orice facultate doresti; liceul nu prea conteaza, doar te pregateste pentru facultate. Dar daca spui ca esti la filologie( si eu tot acolo sunt) poti opta pentru urmatoarele facultati:
-Drept
-Jurnalism
-Psihologie
-Litere
-Limbi straine
-Pedagogie etc.
Ai n variante. Tu trebuie sa te autoevaluezi si pe baza acesteia sa ti alegi meseria de viitor si care te va caracteriza. Succes mai departe!

| nutuxcristian explică (pentru nosferatu15):

Un raspuns perfect pana acum, scuze nu pot da funda doar dupa ce mai apar 2-3 raspunsuri dar imi place din moment ce esti tot la filologie,stii.Ok sa discutam despre subiect, eu as vrea sa ma fac steward-insotitor de bord, cred ca ar fi mai perfecta Facultatea de Limbi Straine, mie mi se pare cea mai potrivita pentru o asemenea cariera.Multumesc!

| nosferatu15 a răspuns (pentru nutuxcristian):

E foarte buna meseria pe care ti-ai ales-o si intr-adevar facultatea de limbi straine ti-ar prinde foarte bine. E foarte bine daca ai invata si alte limbi in plus decat franceza si engleza (pe acestea e obligatoriu sa le stii) pentru ca ai avea mai multe sanse de angajare. Bafta multa!