| maximdreey a întrebat:

Salut, am 15 ani si sunt la mate-info intensiv engleza, clasa a 9-a. Am ales acest profil cu gandul de a deveni programator sau ceva in domeniul acesta. Insa daca as alege cu inima as alege sa fiu actor, imi doresc asta foarte mult. Am mai jucat in piese de teatru si au iesit minunat, multi m-au indrumat spre actorie. Daca m-as gandi la mine ca actor, m-as vedea in alta tara. Stapanesc limba engleza destul de bine, am purtat conversatii cu alti oameni din tari precum Serbia, Anglia sau America. Insa din cauza profilului la care am intrat nu stiu ce sa fac... va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Actoria nu are nicio legatura cu ce faci la liceu... nu te impiedica cu nimic mate info

3 răspunsuri:
| Iwannabesmart a răspuns:

Ai putea sa te duci la actorie, insa, daca iti place atat de mult, de ce ai mai ales mate-info si nu un liceu de arte? Eu cred ca nu ar trebui sa te grabesti inca! ai timp pana la momentul alegerilor facultatilor.
Preferabil ar fi sa te duci pe ce iti place, nu undeva unde nu ai tragere de inima si placere!

| maximdreey explică (pentru Iwannabesmart):

Am ales profilul asta deoarece gandeam ca actoria o sa fie un drum prea riscant, si trebuie sa ai putin noroc, nu vreau nici sa mor de foame... am zis ca voi uita de actorie, dar n-a fost asa, parca ma macina tot mai mult si sunt foarte confuz.

| Iwannabesmart a răspuns (pentru maximdreey):

Hmm! trebuie sa fii foarte bun ca sa fii actor...mna, nu stiu ce sa iti zic.Lasa-te in voia timpului! in soarta ta e scris unde te vei duce...