| Ionut12437 a întrebat:

Salut,am auzit ca este pus la dispoziție mai multe locuri de munca ca pompier sgp în tara, dacă am 18 am permis categoria B și am absolvit școală profesionala adică am 11 clase și nu am bacu, pot sa ma angajez? Si trebuie sa dau probe?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca SGP te poti angaja cu minimum 10 clase, asa ca te poti angaja cu profesionala, bineinteles daca indeplinesti toate celelalte conditii cerute.

| Ionut12437 explică (pentru Ioandelasal):

Și care sunt celelalte cerințe?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ionut12437):

Daca chiar esrti interesat le gasesti pe internet.

| sierra1 a răspuns:

Incorect să spui "pus la dispoziție mai multe locuri de munca ca pompier". Locurile sunt scoase la CONCURS. Cine e bun, ocupă locul!

| Dragobeta a răspuns:

Da, trebuie sa dai probe.
Intereseaza-te pe site-ul pompierilor din judetul tau.

Răspuns utilizator avertizat