| Andrei321321 a întrebat:

Am fost astazi la un interviu pentru jobul de game tester la Electronic Arts, iar pe internet spuneau ca interviul tine in jurul a 30 de minute.
Ideea e ca la mine a tinut in jurul a 8-10 minute, iar angajatorul nu mi-a prezentat nici contractul salarial si nici programul de lucru.
Sa inteleg ca am dat-o in bara cu interviul?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu te-a acceptat altfel iti spunea mai multe detalii dar si tu trebuia sa intrebi, probabil te-a vazut mototol si nu pareai interesat pentru lipsa de intrebari care nu i le-ai adresat si s-a gandit la next person pentru postul de munca

| Andrei321321 explică (pentru mgtow):

Da probabil ai dreptate. El mi-a zis daca am intrebari, dar i-am pus maxim 2-3 intrebari despre programul de lucru si atmosfera de la "birou". Ma rog. Ti-am spus nu este ceva ce imi doresc neaparat sa fac.

5 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

Daca esti bun la engleza, n-ai de ce sa-ti faci problemetongue

Si contractul si programul de lucru etc ti-l prezinta la ultimul interviu.

PS: de ce la EA?

| Andrei321321 explică (pentru LePotato):

Nu e ceva ce imi doresc neaparat. Ideea e ca vreau sa lucrez vara asta. Mi-am depus cv-ul la mai multe firme, dar astept sa fiu sunat.

| LePotato a răspuns (pentru Andrei321321):

Am inteles, dar la Ubisoft e salariul mai maretongue

| Dragos636 a răspuns:

A fost doar interviul ( primul pas) probabil te vor contacta daca meriti angajat.