| Dmy_Rody_1973 a întrebat:

Salut cam cat castiga un game tester pe luna, pe internet am gasit ca ia pe luna cel putin 1000de dolari vreau mai multe pareri.si care este programul unui game tester de obicei?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Jobul de game tester la noi in Romania cred ca este aproape inexistent, poate tester obisnuit pentru aplicatii. Se gastiga binisor si din testing daca stii ce faci. Sa nu ai impresia ca stai si te joci...

| MediaMaxRO a răspuns:

Game testeri sunt foarte putini (si nu se platesc cu atat, garantat), in schimb tester poti ajunge, dar salariul este decent, nicidecum peste 2500-3000 ron, in cele mai bune cazuri.