| ChiukiuHamsler a întrebat:

Am fost ieri la Lidl, mi-am cumparat un suc, la casa, mai era o persoana in fata mea, scot telefonul sa ma uit cat e ceasul, ba cand sa platesc, cheama caserita paznicul, si spune in cel mai jegos posibil, 'Vezi ca asta a furat', caserita si-a terminat munca si a plecat, paznicul ma intreaba, dar in tipat vroia sa ma bata.' zi ma daca ai furat ca chem politia!'Ma controleaza, dupa ma duce intr-o camera imi dau geaca jos, umbla in toate buzunarele ( desi nu are voie nu este persoana publica), ies afara si spune 'Daca te mai vad odata ca furi chem politia'. Nici scuze nu si-a cerut. Acum vreau sa ma duc la politie, sa reclam, e un gest urat. Se poate rezolva ceva?

13 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Le faci plangere la politie. Agentul de acolo va cerceta si din moment ce tu nu ai furat si ai fost acuzat pe nedrept nu va fi bine pentru acele persoane.

| sierra1 a răspuns:

Da' nu ne zici : ai "luat" ceva sau nu?

| ChiukiuHamsler explică (pentru sierra1):

Am spus ca am luat un suc.

| sierra1 a răspuns:

Adică l-ai ciordit?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

In locul tau faceam un scandal, ma scoteau de acolo in camasuta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

@sierra, a zis in primul rand din postare ca A CUMPARAT sucul. Stim ca esti grea de cap si nu prea pricepi lucruri, dar citeste, mama, primul rand si lasa interpretarile, ca scenarii din astea au loc zilnic in magazine.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu inteleg de ce sunt asa disperati, de parca ar primi vreo prima daca prind hoti (poate chiar primesc).
Nu cred ca o sa faca politia ceva. Dar intra pe Facebook si fa postare despre asta sau scrie pe pagina de Facebook Lidl, astia innebunesc daca le face cineva reclama negativa laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru Furnicuta000):

Iti spun eu de ce.Pentru ca sunt niste frustrati care se cred smardoi si lovesc in oamenii slabi care nu pot sa se apere de cele mai multe ori(gen copii, femei, oameni inactivi fizic). Asta plus comunismul in care bataia era la ordinea zilei mai ales in familie.

| venividivici2017 a răspuns:

Daca sincer nu ai facut nimic, poti sa te duci la Politie.Si,banuiesc,ca in orice Lidl este si sistem video de supraveghere, cel putin asa este in Anglia, CCTV.In baza inregistrarilor, iti poti dovedi nevinovatia si poate si anumite compensatii!

| Edmonds2342 a răspuns:

Chiar merita sa mergi în direcția asta?

| Adryan17 a răspuns:

Poti sa denunti la protectia consumatorului.

| OctavianSps a răspuns:

Bineinteles, mergi la sectia de politie de pe raza magazinului si scrie o declaratie prin care povestesti cu amanunte tot ce s-a intamplat(daca, chiar doresti sa le faci probleme mari poti sa infloresti cu detalii gen ca te-a bruscat in camera aia sau te-a lovit dar na nu e chiar ok), dupa ce plangerea va fi inregistrada in mod normal ei vor trebui sa o solutioneze solicitand conducerii centrului comercial inregistrarile video si martori. Cam asta e de facut dar tu stii daca vrei sa treci peste sau sa pierzi timpul cu ei.

| BellaSwan98 a răspuns:

Eu zic ca cel mai ok ar fi sa nu te pui la mintea lor, sfudeaza i si comporta te ca si cum nimic nu s-a intamplat. Ofera le aroganta maxima.