| SaveTheNature a întrebat:

Fii sincer.Ai furat vreodata? Si daca da -ce anume? Ce te-a impins sa furi? (stai linistiti aici nu te prinde politia).

Răspuns Câştigător
| demonangel24 a răspuns:

Odata am furat o punga de cipsuri dar din greseala. Am intrat in magazin am luat-o si am plecat dar am uitat sa platesc desi aveam banii in buzunar. laughing

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când eram mică, eram destul de cuminte, nu țin minte să fi furat ceva, dar când am crescut, m-am apucat de furat sărutări și inimi. Și-mi place!

| Arthur a răspuns:

Ceva timp în urmă am furat un sărut. Din dragoste.

| Flav a răspuns:

Da! Am furat corcoduse si cirese cand eram mic. As fura si acum...dar n-am cu cine! Toti sunt plecati din fata blocului. sad

| FucktheSystem a răspuns:

Se pune că luam tot ce vroiam din magazinul deținut de mama unei prietene? A, da și am mai luat un tatuaj care îmi trebuia la o colecție, sau ceva de genul.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cred ca-s cea mai mare "furacioasa" pana acum. Am furat o papusa, cand aveam vreo 5-6 anihee hee
Era a unei vecine. Eram invidioasa, ea avea o multime, iar eu nici una! Si acum ma intreb, de unde avea fata aceea atatea jucarii, caci in comertul socialist nu se gaseau?!
I-am inapoiat-o dupa cateva zile, cu lacrimi in ochi...hee hee

| Inferno a răspuns:

Nu.

| Inferno a răspuns:

Cum imposibil_ Nici eu nu am furat nimic. Nici macar un cips dintr-o punga de cipsuri cand eram mic.

| Inferno a răspuns:

Daca se considera furt si luarea unor mere dintr-un pom si un corcodus care nu era in curtea nimanui, erau crescuti pe un deal in Campul Lung si cum am mers o zi intreaga imi era foame asa ca am gustat cateva.

| WR104 a răspuns:

Cand aveam 5-6 ani furam fuctele si legumele din gradinile vecinilor.

| soricica a răspuns:

Da, am "imprumutat" si inca "imprumut" pixuri de la colegi. Nu stiu de ce dar sunt atrasa de pixuri. Cu toate ca am o sumedenie de pixuri acasa, intotdeauna mi s-a parut mai frumos al altcuiva. big grin
ooof pixurile astea sad
Bye :*

| 0rlando a răspuns:

Când eram mic am furat o mașinuță, de fapt am găsit-o îngropată în nisip, dar știam cui îi aparținea.
Oricum nu m-am bucurat de ea, că mai târziu i-am dat-o vărului meu mai mic laughing

| PotcaPădurii a răspuns:

Chiar acum fur Wi-Fi-ul vecinilor...

| Infraverde a răspuns:

Am furat curent, si inca nu m-am lasat de sportul asta.

| Oliveoo a răspuns:

Nu am furat lucruri dar cu siguranta am furat multe inimihappy

| Wøodenpints a răspuns:

Da,de mai multe ori.
De obicei furam chestii neînsemnate şi lipsite de valoare cu care nu aveam ce face, dar o făceam că-mi place mie să fac rău altora şi să fac pagubă pe unde mă duc.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da Lucram undeva unde treceam pe langa un gater si mai,, luam,, cate-o bucata de scandura.Nu mult.In vreo 7 ani mi-am facut doar un gard la gradina de 155 m.liniari,cotet la porc, la gaini, cusca cainelui si alte cateva maruntisuri. Apoi mergeam la un magazin de materiale de constructii si pentru o ciocolata fata imi dadea o chitanta cu numar fals, ca dovada a achizitionarii pe cale legala a materialului.

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu furam de la magazine mari in Italia carnaciori/biscuiti, ceva de baut si mancam cu un prieten laughing eram mici 10-11 ani thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om fura in viata lui ceva:vieti, timp, bani(simbolic vorbind).
Eu la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...am furat informatii la teste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am furat gagici...si acum, dragostea m-a bagat in multe belele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti scriu din celula.winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii shuteam la taica-miu tigari si cred ca i-am luat si 3 lei odata sa-mi cumpar inghetata. sunt iertat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La teste mai furam raspunsuri de la colegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am facut-o intentionat, dar am furat inima unei fete.

| Analytical a răspuns:

Fii sincer, prostia doare?! Serios, atat de inofensiv esti? Iesi in lume natangule, si suspecteaza-i pe cei care, vrei sa-ti scriu pacatele mele?! De parca ai avea tu cerneala cu care se scrie in Cartea Vietii. Nu inteleg de ce aceasta intrebare trebuie catalogata drept "filosoafa"! Sunteti niste ignoranti, care cersesc putina atentie. Uite, ti-am facut hatarul, m-am obosit si ti-am raspuns. Acum poti fugi dupa pacate in continuare. Mai bun nu esti. "Stiinte si Filosofie", te-as ruga pe viitor sa nu o mai confunzi cu "Conversatii", toate intrebarile tale sunt pentru acea categorie. Nu ajungi filosof sau om de stiinta daca numeri pacate, afla. Si le suna si la altii, m-am saturat cati jignesc aceasta categorie. No, da-ti o nota.

| SaveTheNature explică (pentru Analytical):

Vezi ca iti curge sange din nas. Postez orice intrebare am chef, la orice sectiune am chef. Te anunt ca ai optiunea ignore (adica sa mai pui in lista ta de ignore). sau sa imi raportezi intrebarea. Sau pur si simplu sa nu raspunzi.
Daca esti isterica si plina de frustrari si complexe, nu rezolvi absolut nimic.
Parca ai fi Becali pe tronul luilaughing

| mihaitaLGP a răspuns:

Da, dar intotdeauna maruntisuri.

De ce?
Cu siguranta din teribilism si ipocrizie.

Nu cred ca este persoana sa nu aiba astfel de experiente.

| Chio9 a răspuns:

Da am furat.
Ce anume. hmm... mere, pere, prune... Cam de tot ce mi-a fost pofta cand eram mic.
Am mai furat niste fier vechi laughing eram mici aveam nevoie de bani pentru dulciuri si suc. laughing

In scoala mai furam cate putin la teste. Furam pentru ca nu stiam.

Am ajuns la concluzia ca daca furiiti merge bine, cu toate ca nu e corect.
La bac nu am furat si am picat, dar nici n-am invatat.

Am mai ''furat'' cate o bere de pe masa, dar nu stiam a cui i.
Am pus ghilimele pentru ca nu era chiar furat, o imprumutampentru ceva timp si o puneam inapoi, numai ca eram cam goala. laughing

Nu am furat nimic, din ceea ce s-au chinuit alti oameni sa obtina.

Fructele si fieru vechi sunt din belsug d ela Dumnezeu, iar berea, hmmm berea e facuta din apa care si ea e din belsug de la Dumnezeu.

Deci in concluzie nu am furat nimic. laughing

ps: Era sa mai fur cate o bataie pe la majorate. rolling on the floor)

| pitbull93 a răspuns:

O singura data un bmw x5 si nu mo prins

Răspuns utilizator avertizat