| Voicu_Mirela_1991 a întrebat:

am incercat sa mi schimb parola la router, am intrat pe http://192.168.8.1/html/modifypassword.html iar cand am introdus parola curenta imi zice ca este incorecta, totusi am scris parola de pe eticheta router ului. ce pot face ca sa reusesc sa o schimb?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îl resetezi; probabil altcineva a schimbat parola implicită înaintea ta.
Dacă nici așa, caută pe forumuri „(modelul tău de router) default password". Poate ai un model mai nou sau cine știe ce versiune de firmware care are o altă parolă implicită.

| Voicu_Mirela_1991 explică (pentru mihai69):

Am sunat la Bucuresti la firma de unde e router ul si i am incebat ce pot sa fac daca cineva mi-a schimbat parola. ei mi au zis sa bag ceva subtire intr-un orificiu si sa tin apasat timp de 10 secunde ca router ul sa revina la setarile din fabrica. am facut asta si tot imi zice ca parola curenta e incorecta. ce ramane de facut ca sa reusesc sa o schimb? vreau neaparat sa o schimb plss

| mihai69 a răspuns (pentru Voicu_Mirela_1991):

Am scris mai sus ce altceva mai poți face - să cauți pe net după "[modelul de router] + default password", poate ai o versiune care are altă parolă decât cea scrisă din greșeală pe carcasă.
Sau pune o poză clară a etichetei aici și caut eu.