| DenissxD a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu armata. Fiind inca la liceu m-am gandit ca ar fi interesant sa fac academia militara. Insa persoanele cu care am stat de vorba mi-au spus ca nu merita deloc sa faci armata, adica numai in cazul in care vrei sa ai un job asigurat. Eu as fi vrut sa fac chestii gen schimburi de experienta in America si chestii de astea. In legatura cu banii nu stiu ce sa mai cred. Am auzit ca ar fi si bine platita sau foarte prost. Voi ce parere aveti, merita ca si cariera sau este numa munca degeaba?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti place aceasta profesie si disciplina militara atunci merita sa faci o Academie Militara. Fata de alte meserii sau profesii este bine platita, fata de altele este mai prost platita, depinde din ce parte privesti.