| andrei46557 a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare, vreau sa dau la o facultate la Unibuc (drept) Imi poate explica cineva cum sta treaba cu caminele? Adica, imi aleg eu caminul sau sunt repartizat automat? Repartizatea dupa ce criterii se face, si care e caminul pe care mi l recomandati?

2 răspunsuri:
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Ai vrea tu sa-l alegi.
Ti se va da un loc intr-un camin, repartizat de administratia caminelor. Daca ai dreptul la un loc, in functie de media de intrare si alte conditii puse de fiecare facultate in parte. Dar nu uita sa depui cerere. Nu se da automat.

| andrei46557 explică (pentru Dandiiiiiiii):

Deci nu este la fel ca la liceu, cand cel cu media cea mai mare intra unde vrea si restul intra in functie de medie?