| sandwich a întrebat:

Salut, va rog sa imi spuneti ce conditii sunt la caminele UBB care apartin si de FSEGA, si cum pot obtine un loc, fara a fi repartizat de facultate din cauza mediei mici (8.35),am inteles ca as avea sanse la caminul 14 din Hasdeu, ce conditii sunt acolo?
Va multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt condiții bune în căminul 14. Mai demult era în hol un TV. Seara se așezau perechi să vadă desene animate și se mozoleau. Din cauza asta se numea mozohol sau mozodrom. Este un părculeț cochet alături, cum urci sus de la Speologie. Se poate face sex pe iarbă seara când e cald.
De la etajele superioare, dacă te arunci pe geam, cazi pe beton. Unele își rezolvă astfel sesiunea. Tot în sesiune apare cineva la geam care urlă.
Mai plouă, măăă!?!
Atunci sar toți la geamuri și înjură copios, ca să scape de stres.
Se mai aruncă pe geam borcane, care dacă se sparg asta înseamnă că treci examenul. Unii fac serenade după ce vin din oraș abțiguiți, fumurii. Alții aruncă cu coji de pâine uscată în ei. Așa i-au rupt nasul la Doinița, o fostă prietenă. Acum e secretară artistică la conservator, poate să confirme. Uneori grecii își sărbătoresc ziua onomastică timp de trei zile fără stop, cu geamurile deschise, cu Zorba și Nana Mouskuri, la 100 de decibeli, de zici că a izbucnit războiul balcanic. În rest, sunt condiții foarte bune.