| Andrei9923 a întrebat:

Salut, am trecut in clasa a-8-a si am cateva intrebari in legatura cu liceul. as vrea sa urmez un liceu tehnologic si vreau sa imi aleg dintre profilul economic sau electronica automatizari. Voi ce mi-ati sugera? Care este mai lejer? Nu prea ma descurc la matematica si la fizica. pot sa ies orice vreau daca urmez oricare dintre aceste profiluri? Din ce dau bacul? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| supremxxxoxo a răspuns:

Daca urmezi electro te poti angaja dar trebuie sa iei bacul si iei peste 15 mil pe luna poate si 22 la inceput, si daca vrei dupa terminarea electro automatizari si luat bacu la clasa 12 dupa te poti duce la facultate fie intri pe bani fie pe note cam tot de castigat ai daca nu esti vreo zdreanta din aia daca intelegi cu suc, bere si seminte, si dupa facultate devii inginer si poti lua peste 40 de mil 50 chiar poate si mai mult, sau te poti face inginer la scola... Da FUNA SI TU si intreba-ma eu sun pe profilul asta

3 răspunsuri:
| supremxxxoxo a răspuns:

Eu sunt pe electro automatizari,nu ma stresez nici cu practica nici cu teoria, o sa mai ai de invatat la M-uri in rest nu-i greu, la economic dupa si cum suna este mai greu, si mai multe activitati, mai de fraieri ca beieti sa te duci la economic daca nu stii foarte bine matematica gen calcule/rezolvari situatii/procente...Cam ce ai acumulat 1-8, pe cand la electro iti preda prof si inveti, nu-i asa mult de invata daca vre 6-7 poate 8

| supremxxxoxo a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Pe clasa 12 sunt

| supremxxxoxo a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Daca urmezi electro te poti angaja dar trebuie sa iei bacul si iei peste 15 mil pe luna poate si 22 la inceput, si daca vrei dupa terminarea electro automatizari si luat bacu la clasa 12 dupa te poti duce la facultate fie intri pe bani fie pe note cam tot de castigat ai daca nu esti vreo zdreanta din aia daca intelegi cu suc, bere si seminte, si dupa facultate devii inginer si poti lua peste 40 de mil 50 chiar poate si mai mult, sau te poti face inginer la scola... Da FUNA SI TU si intreba-ma eu sun pe profilul asta

| EllyEliana a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun despre "electronica automatizari ", dar as putea sa iti spun cate ceva despre economic
... daca nu sti absolut deloc mate nu stiu ce ai putea face acolo...dar in cazul in care mai ai habar din ea si o sa ai un profesor bun la liceu iti sugerez profilul economic
Este un profil bun(acum asta depinde si de liceu) de unde poti deveni contabil, economist, etc...iar la automatizari din cate stiu poti deveni electrician cu studii mai avansate