| Alberto4002 a întrebat:

Salut,am vasta de 16 ani si aproape jumatate si as vrea sa stiu daca as putea sa plec cu un prieten de 22 de ani in alta tara la munca pe contract..doar vara si stiu ca imi trebuie procura...dar as putea sa ma duc? u=Un raspuns m-ar ajuta foarte mult

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-si gasesc adultii de lucru, cum ai putea tu un minor sa-ti gasesti?
Cine ar face contracte si ar platii asigurari speciale pentru un minor? ca eu nu am auzit pana acum, sa faca asa sacrificiu un angajator.
Nici la negru nu se accepta minori, ca-n caz de accident, fac puscarie.
Prietenul asta al tau este tot un copil la 22 de ani, care nu te poate lua pe contactul lui, cum nu-ti poate asigura protectie, chiar daca este major.

| Alberto4002 explică (pentru Violleta2022):

Asa e...dar prefer ceva la capsuni...si voiam sa stiu daca m-ar primi si pe mine

| Legion7X a răspuns:

De unde ști care este realitatea acolo?

| Hela a răspuns:

Buna! Depinde de părinții tai daca sunt de acord.

| Alberto4002 explică (pentru Hela):

Da ei sunt, dar ma refer cei de acolo din Spania Germania sau unde m-oi duce....ma accepta la varsta asta?

| Hela a răspuns (pentru Alberto4002):

Daca lucrezi la negru, e posibil. Cu contract, nu stiu...

| Alberto4002 explică (pentru Hela):

Este vreo sansa sa ma primeasca la negru?

| Hela a răspuns (pentru Alberto4002):

Eu ma gândesc ca da. Oricine ar primi un salahor in plus ^^