| Flo31 a întrebat:

Anul acesta vreau sa dau la academia de politie. Dar as vrea sa depun dosarul și la alte facultăți ca plan B pentru ca nu e sigur dacă intru la politie. Dacă aflu ca intru la una din facultățile alea și îmi confirm locul mai pot da la Academie? Sau dacă sunt admis la Academie pot sa îmi retrag dosarul de la cealaltă facultate? Am auzit ca nu poți da la academie dacă ocupi un loc la alta facultate? E adevărat? Ce pot face? Am nevoie de ajutor!

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ai depus dosarul la politie?

| Flo31 explică (pentru CodrutElian1990):

Încă nu au început înscrierile la politie

| Felissa13Eden a răspuns:

Poti sa iti confirmi locul pana in octombrie, si poti retrage si dosarul tot pana atunci.
E normal sa iti depui dosarul la alte facultati cand dai la politie, ca e bataie pe locurile alea.

| Flo31 explică (pentru Felissa13Eden):

Eu știam ca este un terme limita în care poți sa îți confirmi locul

| alex635 a răspuns:

Daca intrii la Academie o sa fi la buget si daca mai intrii la alte facultati tot la buget o sa trebuiasca sa alegi. Daca alegi academia atunci o sa trebuiasca sa mergi la acele facultati si sa iti retragi dosaru. Daca nu s-ar putea sa te trezesti ca esti inscris la doua facultati la buget si n-o sa fie prea ok