| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la doua facultati, am fost admis la amandoua si mi-am confirmat locul la prima optiune. Mai este necesar sa imi retrag dosarul cu acte de la a doua facultate?

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Ai confirmat locul la prima facultate deci diploma de bacalaureat este normal la prima facultate. Cum la cea de a doua nu ai confirmat locul nu cred ca e necesar sa retragi dosarul (dar poți să o faci dacă vrei pentru identitatea ta, sau poate mai ai nevoie de copiile respective) De altfel, dacă... să zicem ai intrat și la cea de a doua facultate și nu confirmi locul mi se pare absurd să te țină în evidență (ce rost mai are confirmarea locului? mergi să confirmi că... da. vrei acel profil ) În concluzie nu e necesar să îți retragi dosarul dar dacă nu ai mult de mers ți-l poți retrage. Baftă

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu e nevoie. Daca nu confirmi si nu platesti taxa de confirmare vei fi retras automat din baza de date.

| DeeaMarry a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie, dar nu mi-am mai retras dosarul de la cealalta facultate.
Cum nu am confirmat locul, nu am mai figurat printre cei admisi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este obligatoriu, dar este INDICAT să mergi să-ţi scoţi dosarul de la cea de-a 2-a facultate happy

Toate cele bune.

| vladut91 a răspuns:

Normal ca da... tu cand esti inscris acolo apari in catalog si vei primi absente in functie de cate zicele vei lipsi deci... normal ca trebuie sa te retragi

| anonim_4396 explică (pentru vladut91):

Daca nu confirmi locul nu se va intampla nimic.