| Marina01 a întrebat:

Daca am intrat la mai multe facultati iar eu vreau sa raman doar la cea de Istorie si nu merg sa imi confirm locul la alta in afara de istorie, il pierd automat? Nu pot ajunge sa imi retrag dosarul si ma gandesc sa nu ma prezint pentru a confirma locul la cealalta facultate, l-am confirmat doar la cea care am dorit sa raman.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU confirmi locul, atunci eşti considerată RESPINSĂ şi locul se realocă altor candidaţi!
Totuşi, este indicat să mergi să-ţi scoţi dosarul deoarece sunt unele facultăţi care au un termen LIMITĂ pentru retragerea dosarelor - în caz contrar, la unele facultăţi, se DISTRUG dosarele necerute sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fost acceptata la mai multe facultati trebuie sa stii ce este mai bine pentru tine.
Da daca nu comfirmi locul la cealalta il pierzi automat.

| schmoll a răspuns:

Hei,regulamentul spune ca daca nu confirmi atunci locul tau se restituie celor aflati pe lista de asteptare, sau celor care au intrat la loc taxabil, in Romania ai dreptul la un singur ciclu de licenta gratuit, daca ai confirmat la istorie ramai acolo si nu iti face griji cu cealalta facultate locul se pierde automat, asa ca bafta la facultate si astept descoperiri istorice din partea tahappy