| RoTrKO a întrebat:

,
As vrea sa ma angajez si eu undeva, am 17 ani impliniti si sunt lucrator mecanic in motoare(nu prea imi place mecanicalaughing ),
Deci nu prea stiu unde ma pot angaja...
Idei ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
poti face un curs de calificare intr-o meserie care te atrage, sau o meserie inrudita cu cea pentru care esti deja calificat = curs de reprofilare
vezi la camera de munca de care apartine localitatea ta de domiciliu sau cea in care ai putea locui si lucra in viitor.
uneori sunt si firme care iti propun sa te califici si platesc ei o parte din curs.

1 răspuns:
| Ionutz_2492 a răspuns:

Depinde si ce profil ai urmat la liceu...