| Iulius1098 a întrebat:

Aș vrea să plec în Germania ca și spălător de vase! E greu? In ce constă?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare in ce ar consta jobul de spalator de vase?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te. Important e să fii harnic. Și să te descurci, indiferent de sarcinile pe care le vei primi. Greu de ce să fie? Obositor, poate fi, dar nu greu. Să ai spor... Călătorie faină!

| troleibuz a răspuns:

E greu daca nu ai forta si nu te misti repede.

Răspuns utilizator avertizat
| Flavianadx a răspuns:

Depinde cat de mult iti place sa speli vase, daca te consideri inamicul grasimii. Eu una folosesc vase de plastic ca sa nu mai spal, ca-mi usuca pielea.
Pe viitor cred ca o sa ai nevoie de o crema hidratanta pentru maini. Spor! Sper sa le faci luna happy

| callerofthestorms a răspuns:

Probabil ca nu iti vor cere sa inveti germana doar pentru spalat vase, dar daca vrei sa faci ceva mai bun in viitor in acea tara mai bine inveti germana. Fata de Suedia de exemplu unde te lasa sa muncesti joburi bine platite vorbind doar engleza, Germania nu te lasa.

| Valentinnn004 a răspuns:

Atâta timp cât speli vase nu știu ce ai putea să faci altceva.