| HeredeaBogdan a întrebat:

Care este cel mai bun profil de liceu?. Avand in vedere ca voi face Facultatea de Drept. Vreau sa ajung avocat. big grin.Ce profil imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AnyAda a răspuns:

Din moment ce vrei sa de devii avocat, iti recomand sa urmezi un profil uman, cum ar fi Stiinte Sociale sau Filologie. Unele licee au profilul Filologie simplu, dar altele au profilul Filologie bilingv engleza sau franceza si nu ti-ar prinde deloc rau sa aprofundezi si o limba straina. Multa bafta! happy

10 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Administratie

| Nolkyz a răspuns:

Stiinte sociale sau filologie.

| mixxjim a răspuns:

La drept se da admitere la romana si economie, deci un profil de stiinte sociale ar fi cel mai potrivit.

| EvaneSScence a răspuns:

Profil Uman - filologia

| cuib a răspuns:

Liceu cu profil sportiv cu siguratan big grin
Esti in clasa a 8-a si te gandesti la facultate, bun asa. Punem un pariu ca n-ai sa dai la drept? big grin

| HeredeaBogdan explică (pentru cuib):

Nu vreau sa fiu rau cu tine cuib. Insa nu sunt curios de ce ai tu de spus in privinta decizilor mele. Sunt foarte sigur ca acest lucru voi face.winking

| cuib a răspuns (pentru HeredeaBogdan):

O sa mergi la un liceu, oricare ar fi el, si in 4 ani o sa-ti schimbi de multe ori aceasta dorinta, or sa ti se deschida alte persepctive noi asupra vietii

| Ivonaa a răspuns:

Bună!
Bun plan pentru viitor, dacă dorești să dai la Drept îți recomand profilul de Filologie - Uman, pentru că nu are nici un rost să îți bați capul la Matematică Informatică, unde bineînțeles faci matematică pe lângă chimie, fizică și biologie. Dar de asemenea poți încerca și la Științe Sociale, doar că aici matematica o faci oricum pâna în clasa a12-a.

| Moscoparla a răspuns:

Mate info

| kalasnicov a răspuns:

Filologie e foarte bun garantez