| Ciubotariu_Andrei_2001 a întrebat:

Salut Tpu.Anul acesta am dat examenul de clasa a 8 si am intrat la profilul stiinte soiale. Vreau sa va intreb daca cu acest profil pot face facultatea de drept si sa ajung avocat procuror judecator etc.Astept raspunsurile voastre.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, este chiar indicat un asemenea profil (pe langa filologie), te va ajuta putin la admitere si in facultate.

mira
| mira a răspuns:

Fii linistit. Diploma de bacalaureat iti da posibilitatea sa te inscrii la orice facultate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza. Poti sa dai la orice facultate doar sa fii pregatit pentru examen.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!