| CriStian17788 a întrebat:

Salut, ce face mai exact ANCP-ul și ANAF-ul? Dacă știți si ce salarii sunt la fiecare primiti fundă ✌️

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dă-le lor "funda" promisă

https://anpc.ro/......i-ANPC.pdf

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ancp sau anpc?
Anpc se ocupa de protectia consumatorului.
ANAF se ocupa de tot ce înseamnă taxe și impozite pe venit.

Salarii sunt de la minimul pe economie în sus in funcție de ce poziție ai acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Https://www.briobill.ro/anaf-ce-este-si-ce-rol-are-ce-trebuie-sa-stim/
Scrii salarii anaf pe google si primesti ca rezultat pdf-uri pe care le accesezi.

https://edirect.e-guvernare.ro/......ateni.aspx

| Yuoia a răspuns:

Dar nu intrebi cate studii trebuie sa faci ca sa ajungi acolo? Ca nici nu stii cu ce se ocupa, nici nu ai intrat pe site-urile lor ca sa vezi.
Nu te duci cu 10-12 calse, fara bacalaureat, si sa ai salar mare. Pe langa o facultate de profil (cu matematica, da rolling on the floor ) mai faci si niste cursuri postuniversitare. Tot de specialitate. Mai ales la ANAF.

| Yuoia a răspuns:

Dovada ca tu esti prost de bubui! Fara sa ai studiile de care nici nu te intereseaza, nu ajungi sa intrebi la un interviu la ei ce salar ti se da.