| Transformice1 a întrebat:

Ce facultate sa urmez la Timisoara care sa aiba legaturs cu informatica? Ceva detalii despre toate domeniile? Din cate am inteles e bine pe automatică si electronica

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai cam doua optiuni mari si late

O facultate de informatica unde se face doar partea de software.
O facultate de automatica si calculatoare unde pe langa partea de software faci si partea de hardware sau eventual robotica

| RoCkKiD a răspuns:

Ai de ales intre facultatea de automatizari si calculatoare de la poli si informatica de la UVT. Trebuie sa fii mai specific cand zici legatura cu calculatoarele ca sincer si hartile de la geografie se fac pe calculator.