| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce ziceți sa fac in viata daca imi plac masinile condusul si viteza si masinile tunate dulciurile și mâncarea?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ceva care cere munca multa, dar aduce si bani: electrician, instalator, faiantar, zidar, zugrav, bucatar. Ca sa ai bani de masina, de benzina si de mancare buna.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te călugărești.

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de tine daca vrei sa fii un smecher care conduce masini scumpe si face vlogging, mecanic auto sau inginer auto.

| johnnny123 a răspuns:

La 99% dintre oameni le plac mașinile frumoase, dulciurile și mâncarea. Dar asta nu înseamnă că pot să-și facă și o carieră din asta.

Tu nu ai nici măcar carnet. Până să devii pilot de Formula 1 și ambasador de brand pentru Lindt e cale lungă.

| gabicoo a răspuns:

Visător!

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Analfabet funcțional

| darctron a răspuns:

șofer pe tir

| Cherciumihai a răspuns:

Dacă vrei să trăiești o experiență adevărată.Să vezi ce înseamnă muncă, angajează-te la BGS Ambulanța. idea
Eu știu ce înseamnă munca.
Mai ales ca șofer iar cea mai grea muncă, o duc șoferii de la BGS Ambulanța(transport dializă).Se trezesc de dimineață, la 04:30 să fie la poartă la primul pacient, apoi să fugă repede nu știu unde o sta altul, pe urmă să fugă iar repede cine știe o sta și al doilea, tot așa pe fugă până umple mașina cu pacienți apoi să îi ducă la un spital.Pe urmă, cât stau prima tură de pacienți la un spital trebuie să fugă cu a doua serie de pacienți.Cât fac a doua serie de pacienți, îi duce acasă pe cei din prima serie(fiecare unde stă) pe urmă pleacă la a doua serie de pacienți să îi ia și să îi ducă pe fiecare în parte unde stă). Ajunge seara la 23:00 acasă și la 03:00 pleacă, inclusiv sâmbăta. Duminica e zi liberă, iar în ziua aceea liberă când se odihnesc șoferii, le zvâcnește artera femurală la gât de oboseală.*Cum trece luna, fiecare șofer merge la revizie cu mașina pe care lucrează pentru a îi face schimbul de ulei fiindcă face 10 mii de km într-o lună*. Dacă șoferul stă în București, ia în mașină pacienți și de pe lângă oraș.
Zvâcnește artera femurală de oboseală.
Aia e muncă.
Plus că la șofat e muncă cu psihicul.Multe accidente s-au întâmplat cu cei de la BGS Ambulanța fiindcă erau șoferii obosiți.
Acolo cine nu e tare, nu rezistă.
Încearcă dacă vrei. peace sign Te testezi pe tine în primul rând.Și nu te obligă nimeni să stai, după o zi dacă nu îți convine pleci. Acolo ai mult de alergat, ceea ce ai zis că îți place(mașinile, viteza...) Baftă! good luck

| vlllaaddd a răspuns (pentru Cherciumihai):

Pare interesant, dar unde găsesc sa ma angajez?

| Cherciumihai a răspuns (pentru vlllaaddd):

Contact.mihaicherciu@gmail.com
Lasă-mi aici un mail cu numărul tău de telefon.
Sau uite intagramul meu: mihai_cherciu
Îmi dai mesaj.
Și îți zic mâine exact. big grin

| Cherciumihai a răspuns (pentru vlllaaddd):

Apropo mailul e cu c mic la început

| anonim3248 a răspuns (pentru Cherciumihai):

Ce ai scris tu nu merge că ies 16 ore pe zi.

| Davyd2001 a răspuns:

Eu zic sa îți faci o cofetărie-patiserie și să livrezi produsele la domiciliu

| Simpatic a răspuns (pentru Davyd2001):

Masina e masina indiferent tunata sau nu, cand esti foarte tanar iti place tuningul ca tu l-ai cunoscut probabil in jocuri precum NFS sau seria Fast and Furious, dupa o anumita varsta nu o sa iti mai placa pentru ca vei realiza ca ce ai vazut acolo sunt doar "filme", iar sa pui in practica ce vezi acolo de exemplu un Nissan GTR dus in +1000 de CP costa cat un penthouse in marile orase (costul masinii 200k euro +200k euro tuningul=400k euro )
Cei care au insa pasiunea asta si o fac ca o meserie sunt cei cu legaturi in lumea sportului motorizat, fie ca vorbim de rally, VTM sau drag race, dar aceia au ocupatii cam in domeniul acesta al tuningului auto, au serviceuri auto sau legaturi cu lumea asta, sau foarte multi bani!

Bineinteles ca masina cu viteza pe sosea nu ar trebui sa fie nici in gandire macar, dar ne-am obisnuit cu melteni care au aceasta gandire isi tuneaza cazanele diesel doar ca sa faca liniute cu alti ilustri smecheri cocalari rivali in meseria de proxeneti, si asa iese prapad

Cat despre placerea de a manca dulciuri, cu asta nu am ce sa zic, stim cu totii ca zaharul este un drog, si eu iubesc zaharul ca majoritatea

| Evaxx77 a răspuns:

Instructor auto sau creator de dulciuri