| flowerpower12 a întrebat:

E cineva de aici la mate-info? Cum e? E greu? La mate-info se da bacalaureat si din fizica? FUNDAbig grin

Răspuns Câştigător
| Emma_3250 a răspuns:

Buna eu am fost la mate-info.Am terminat anul asta.Mie nu mi s-a parut asa greu, depinde trebuie sa-ti placa matematica pentru ca nu este asa usoara.Se dau teze la romana, matematica, informatica si la alegere dintre fizica, biologie si chimie(sunt 4 teze in total).Se fac 5 ore pe saptamana de matematica, 4 ore de romana si 3 ore de fizica pe saptamana in toti cei 4 ani de liceu. La bacalaureat ai de ales intre biologie, fizica si chimie. Poti sa alegi ce vrei tu din astea trei. Eu am ales fizica, mie mi se pare mai usoara.
In general la mate-info nu este greu, depinde daca iti place profilul si daca vrei sa inveti.