| Anonymousask a întrebat:

Cum se face repartizarea după absolvirea uneia dintre școlile de subofițeri jandarmi? Cum se poate muta un jandarm de la un IJJ la altul în cazul în care nu sunt scoase posturi în perioada absolvirii? În cât timp se aprobă o cerere de transfer? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Repartizarea se face in functie de locurile disponibile.
Transferurile se pot face numai cand apare un loc vacant, putand dura uneori ani.

| Anonymousask explică (pentru Violleta2022):

Speram să fie mai ușor

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonymousask):

Daca ai ales armata, nu exista "mai usor" in nimic din ce faci, totul se executa fara comentarii si fara cai "usoare", ca ai ales cu buna stiinta sa servesti patria, acolo unde este nevoie de tine.

5 răspunsuri:
| Afurisenia a răspuns:

Inca vrei la mama acasa? Du-te unde esti repartizat, daca esti barbat. Ca doar de aia te-ai dus "la uniforma". Sau, nu? Doar pentru bani?

| Anonymousask explică (pentru Afurisenia):

Sunt fata si era vorba despre prietenul meu laughing

| Afurisenia a răspuns (pentru Anonymousask):

Raspunsul este acelasi!
Vrea sub fusta mamei? E barbat numai cand te foloseste pentu sex? Etc, etc...