| MissBlack a întrebat:

Ce cariera vrei sa urmezi si de ce?

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Vreau sa fac un liceu bun la Iasi, apoi sa dau la medicina.
Vreau sa urmez cariera de medic neurochirurg, de preferinta in strainatate.De ce medicina? de la 11 ani am in cap asta. Vreausa fiu doctor si sa salvez vieti:-)
Tu? ce cariera ai vrea sa urmezi?

| MissBlack explică (pentru MadRaven):

Eu vreau sa urmez cariera de profesor de limba englezahappy.De ce? Pentru ca de cand eram mica am fost fascinata de aceasta limba si mi-a placut mult sa o studiez, si de asemenea imi plac foarte mult copii si vreau sa-i invat si sa-i ajut a deveni niste oameni mai buni.Dar intai de asta trebuie sa intru la facultatea de limbi straine, ceea ce am sa si fac fiindca am foarte multa ambitie, si cand imi propun ceva reuseschappy

| MCRgurl a răspuns:

As vrea sa dau la medicina si sa devin medic.De ce? mi se pare foarte interesant si de mic mi-ar fi placut sa fac acest lucru

| 95Cosmin a răspuns:

As vrea sa urmez cariera de culturism sau de antrenor personal la o sala de forta pentru ca imi place acest sport si imi place sa vad cum evolueaza corpul omenesc.Sau as vrea sa fiu electronist auto, cum a spus si LisaBon, masinile vor exista pentru totdeauna, pus ca tatal meu se ocupa cu asa ceva si ne merge bine.

| gabyS98 a răspuns:

Arhitect pentru ca imi place foarte mult sa fac desene tehnice

| DannaK a răspuns:

Kinetoterapie si terapie ocupationala pentru ca imi place medicina si ideea de a ajuta.

| LisaBon a răspuns:

Buna. Ma gandeam sa fac un curs de calificare in Tinichigerie Auto. Imi plac masinile si mai ales, aceasta meserie n-o sa moara niciodata.Nimeni n-ar umbla cu masina busita pe strada ( mici exceptii ).