| Adyiasi96 a întrebat:

Salut!

Despre mine:
Am terminat facultatea de chimie (licenta) fara modulul psihopedagogic.

Ce urmaresc:
Vreau sa fiu profesor de chimie si fizica la liceu, strict din pasiune (va rog fara comentarii legate de bani, varsta, timp, stres, energie etc.)

Intrebare:
Sa spunem ca ma inscriu la facultatea de fizica (licenta) si fac modulul psihopedagogic 1 si in paralel fac un master in chimie si modul psihopedagogic 2.
Voi putea preda ambele discipline la liceu sau va trebui sa am si master in fizica?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Vei putea preda ambele materii, avand licenta la chimie si fizica + cursul complet de psihopedagogie.

| Adyiasi96 explică (pentru RaduRobertRO):

Multumesc!
Dar as dori sa stiu cum ati aflat daca se poate (sunt o persoana mai greu de convins).
Sunteti cadru didactic, cunoasteti pe cineva, ati citit undeva?

| RaduRobertRO a răspuns (pentru Adyiasi96):

Sunt fost cadru didactic - mate - info, doua licente.

| Adyiasi96 explică (pentru RaduRobertRO):

Multumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt: da

| gabicoo a răspuns:

Da. Ai dreptate. Sunt cadru didactic.

| Adyiasi96 explică (pentru gabicoo):

Reply-ul meu a fost pentru RaduRobertRO.