| Petre_Dragos_1998 a întrebat:

Bună ziua TPU, vreau să știu ce anume pot preda ca profesor cu Facultatea de Sociologie, sau cu cea de Filosofie; asta după master și modulul psihopedagogic, bineînțeles.
Cineva de la Sociologie mi-a spus că după licență pot preda toată latura umanistă (sociologie, filosofie, psihologie, economie etc).
Iar profesorii mei din liceu cu facultatea de Filosofie au predat la fel toate acestea...

Deci, care cum este? Vă rog, am nevoie de un răspuns urgent!
P.S. dau fundă

3 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Așa este. poți preda toate aceste materii. Doar despre logică nu știu exact dacă o să o poți preda sau nu dar cred că da. Profa mea de logică din liceu fusese studentă la facultatea de filosofie.

| Petre_Dragos_1998 explică (pentru mastadont):

Cu facultatea de Sociologie poți preda toate acelea?
De unde ești așa sigur?

| mastadont a răspuns (pentru Petre_Dragos_1998):

Pentru că am avut o profesoară în liceu care a făcut sociologia și putea preda toate astea. Dacă s-au schimbat lucrurile de atunci nu știu.