| Flavius33 a întrebat:

Salut,doresc seriozitate,am o intrebare, sunt in clasa a 10-a,as vrea sa dau la Academia Militara,este adevarata afirmatia cum ca daca fac o parte din facultatea de drept o sa ma creasca mai repede in grad militar dupa ce termin Academia, as vrea facultatea de drept din Timisoara si Academia Militara de la Sibiu?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti merge la Academia Trupelor de Uscat din Sibiu, o termini si pe timpul carierei militare faci facultatea de drept. Apoi in limita locurilor disponibile te poti incadra in justitia militara. Odata incadrat in justitia militara vei avea salariu aproape triplu. Gradele vor evolua in acelasi fel dar nu mai conteaza.