| adinescu a întrebat:

fac liceul sportiv si dupa ce termin as vrea sa devin asistent medical imi puteti spune care ar fi pasii pentru a deveni?

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Exista scoli postliceale de sistenti medicali sau moase

| Malvina24 a răspuns:

Si pr meu vrea acelasi lucru! off doamnee! in fine cu o scoala de asistent medical poti lucra intr-un spital(dar sa ai 12 clase)in rest vei vedea pe prcurs! daca iti place nu e greu daca nu... e de jale!

| HBK a răspuns:

Dupa ce termini liceul sportiv, eu iti recomand sa dai la Medicina Sportiva in Bucuresti. O sa ai parte de multe facilitati.

| AdaIoana18 a răspuns:

Ca sa devii asistenta in cadrul medical trebuie sa faci postlicealul.

| yuhu a răspuns:

La ce liceu?