| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.
Îmi puteți da o idee de afacere în care sa investesc 10.000€ iar într-un an sau doi să scot măcar 8000de lei pe lună?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci vlog cu peste un milion de vizitatori permanenti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 10.000 euro abia incepi afaceri in care iti rupi tu carca 12 ore/zi, si scoti un salariu decent.
Incearca sa obtii autorizatii pentru automate de cafea, daca observi o zona care nu e plina de asa ceva, in ciuda traficului mare de pietoni.
Sa stii ca au nevoie de intretinere in jur de 14 ore pe zi, adica vreo 6 vizite la fiecare automat, daca se cumpara in ritm normal. Alea uitate de lume au nevoie de 2-3 vizite pe zi.
Vizita insemnand umplere cu apa, lapte, zahar, cafea, pahare, betisoare si curatenie.
Poti angaja pe cineva, dar un salariu minim te costa aproape 3000 de lei pe luna, iar un angajat platit cu minimul nu prea va avea rezultat bun.
Alta varianta ar mai fi o masina noua (Logan) bagata la Bolt sau Uber. Fie lucrezi tu cu ea, fie o inchiriezi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

LE: Loganul nu iti va aduce mai mult de 400e pe luna.

| raMLesS a răspuns:

Poti sa iti cumperi o autorulota si sa o inchiriezi la 100 de euro pe zi de exemplu.

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru raMLesS):

Iti iubesc poza xD

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Investeste in actiuni precum Tesla si Metaverse

| PRaPRa a răspuns:

Din pacate doar crytpo si nu trebuie sa investesti 10000 Euro.
Ci undeva la 2000 si doar din Dex-uri...liquidity swap, auto farms si LP pairs.