| VladMarian77 a întrebat:

Salut, in viitor mai exact in aproximativ 2 ani vreau sa devin jandarm si acum as vrea sa imi fac gaura pentru cercel in ureche dar nu stiu daca vor exista probleme. Daca voi avea gaura in ureche ma vor respinge? As vrea raspunsuri sigure!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca s-a ajuns in situatia ca in acest moment foarte multi tineri doresc sa devina politisti si jandarmi si din acest motiv existe o concurenta acerba din cauza numarului extrem de mare de pretendenti, selectionarea tinerilor aspiranti si admiterea lor sa participe la concursul de admitere a devenit foarte riguros si pentru a fi eliminati cat mai multi in procesul de selectare sunt avute in vedere diverse obiectii unele putand fi apreciate ca fiind... hilare. Deci este indicat sa te interesezi dinainte. big grin

5 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Salut.Unu' la mana iti recomand sa iti cauti alta meserie ca la jandarmi o sa fi înjurat de către toți(tatăl meu e cadru MAI) si o sa ai restricții cu nemiluita.Doi la mana.Fa-ti prietene linistit gaură în ureche, nu e ceva foarte sesizabil, cand nu porți cercelul abia se vede un punctulet.Sunt o grămadă ca au avut si abia daca se vede gaura aia.Asta ar trebui sa fie ultima ta grija.

| Iuli122122 a răspuns:

Am prieten caruia i s-a spus la primul contact cu ei daca au ceva semne tatuaje pe fata/la vedere deoarece e interzis... gen tu reprezinti statu si nu il reprezinti ca un cocalar ci ca o parte din justitie laughing)

| VladMarian77 explică (pentru Iuli122122):

Da ma refer, stric la gaura, nu si la cercel. Cercelul nu l mai port din acel moment

| vmalex21 a răspuns (pentru Iuli122122):

Stai linistit ca s-au dus vremurile în care te cauta si in fund.

| vmalex21 a răspuns (pentru VladMarian77):

Eu lucrez intr-o institutie europeană iar codul de ținută interzice bijuteriile precum cerceii la bărbați.Insa am gaură în urechea stângă si abia daca se vede la o privire mai apropiată ca un punctulet mic.Il scot cat timp sunt acolo, pe urma il pot purta linistit.Nu stau aia la vizita medicală sa te caute si sa se uite la toate punctele.Chiar si ca angajat în Jandarmerie poti purta linistit cercelul in timpul liber.