| Andrei296 a întrebat:

Salut

Intrebarea este legata de viitorul meu de viitoarea mea cariera ideea ca nu stiu ce sa devin.
Imi place mult geografia si istoria.
Sunt bun la calculatoare si am vrut sa devin operator de calculatoare ceva in geografie am vrut sa devin si detectiv ideea este ca vreau un profil normal si sa nu ma duc neaparat la un liceu de politie vreau si sa rad si sa ma simt bine cu clasa mea.

Funda

2 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Cel mai bine e sa explorezi cat mai multe arii. Vezi care iti place mai mult, care te satisface si care iti ofera tie cat mai multe beneficii. Pana la urma asta e important, sa te simti bine facand ceea ce iti place.

Incercand mai multe si sanse mai mari sa aflii mai multe despre tine. Despre ce te atrage.

| anonim191 a răspuns:

Nu poti face si ceea ce iti place si sa scoti bani.sunt si cazuri din astea insa mai rar.cu istoria si geografia nu faci mare lucru. daca esti bun in ceea ce inseamna pc studiaza sa devii programator.sunt salarii uriase si stai si cu fundul pe scaun toata ziua.boierie cum s-ar zice.