| pirla a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce liceu sa merg.
Nu imi place romana,biologia,fizica,istoria.
Imi place matematica,geografia, engleza.
Ma pricep la: matematica 85%, la fizica 60%, la engleza 85%, la geografie 99%, istorie 70%, biologie 30%. Habar nu am ce vreau sa devin.Prima data ma vrut avocat,dar e prea greu. Apoi am vrut doctor, dar eu urasc biologia. AJUTATI-MA! Funda:*

6 răspunsuri:
| oBanană a răspuns:

Păi există (dar mai rar) licee care au profil matematică-fizică intensiv engleză. Dacă nu există la tine în zonă așa ceva, este bun și matemamatică-informatică intensiv engleză (oricum vei avea 3 ore de fizică pe săptămână). Filologia este un profil slab, chit că acolo se face istorie și geografie mai multă, dar oricum, vei avea 2 ore de geografie la mate-info cu intensiv engleză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti place biologia in general sau o anumita parte?
Dintre zoologie, botanica si anatomie nici una nu-ti place?

| Trandafirii a răspuns:

Pai daca vrei asa de mult sa devii avocat sau doctor trebuie sa suporti un pic de invatat, dar daca te pricepi la astea 3 poti da la profilul de stiinte, limbi straine sau mate-info, eu iti recomand mate-info

| Sfetnicul a răspuns:

Din întrebarea ta rezultă că îți place matematica mai mult de 85% laughing Eu zic să alegi profilul mate-info.

| CosminALX a răspuns:

Nu stiu de ce pui procentaje la materii... Asa mi-a placut si mie matematica in clasele 5-8 si m-am dus pe mate-info si sa stii ca nu-i deloc usor. Daca vrei sa inveti ceva trebuie sa stai numai in casa si sa faci exercitii. Sa stii ca la bac o sa dai si romana indiferent unde te-ai duce.

| AlexandraAndrea a răspuns:

Poți sa mergi la liceu la mate-INFO si apoi la liceul de stiințe sociale.