| led22 a întrebat:

Salut, la fan courier si urgent cargus sunt si posturi de angajare ca sa livrezi colete la lockere cum este la sameday pentru easybox-uri?

3 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Nu exista "discriminare" intre curieri, ai de livrat la lockere, livrezi la lockere, ai de livrat la persone/firme te duci acolo unde e nevoie, nu iti alegi tu unde faci livrarile. Paate cand ai ceva vechime sa poti incerca chestia asta, evident ca fiecaruia ii e mult mai comod sa bage 15 packete in EasyBox decat sa faca 15 drumuri, dar asta e viata de curier.

| LED23 a răspuns (pentru Korkodeln):

Bossule, tin sa te contrazic.

Eu am lucrat la sameday ca si curier pentru lockere ( easybox ) si nu, nu era deloc asa cum spui tu.

Livrai DOAR la easybox la lockere

de aia eu intreb daca asa e si la fan courier si urgent cargus

| LED23 a răspuns (pentru Korkodeln):

Aveai 7 rute ( 7 easybox-uri ) si nu aveai 15 colete

aveai peste 400