| anonim_4396 a întrebat:

SALUT liceu la profilu Protectia Mediului sau profesionala la profilu Mecanica Auto?

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Daca-ti place sa surubelesti, e ok Mecanica Auto, ai putea avea o meserie buna. Daca esti inclinat spre partea mai teoretica poti sa alegi Protectia mediului. E ok si aici, ai putea mai tarziu sa lucrezi la garda de mediu, urmand studii universitare si/sau postuniversitare.

| NOBODY a răspuns:

Depinde mult dacă vrei să faci și facultatea sau nu. Protecția Mediului e stric teoretic. Mecanica te ajută, iar odată școala profesională terminată vei putea să lucrezi ca mecanic.