| Ana1283993 a întrebat:

Hei, daca sunt pe profil uman (filologie) oare cum ar trebui sa ma pregatesc pentru a ajunge la facultatea de informatica economica? Meditatiile la mate si la info ar fi o solutie?
Cred ca mi-ar placea aceasta partte doar ca nu stiu cum sa ma pregatesc.

2 răspunsuri:
| GeorgeCosmin a răspuns:

Mai bine te pregătești sa te transferi pe profil mate info in modulul următor. în caz ca ești a 12a cred ca ar fi destul de greu sa înveți și sa înțelegi pana la admitere toată materia la informatica. in schimb, ai atâtea site uri de pe care poți învăța singur (cel mai popular e pbinfo, unde ai și partea teoretică pe capitole). încearcă sa rezolvi subiecte de admitere la facultatea respectiva sa vezi cam unde te situezi

| Ana1283993 explică (pentru GeorgeCosmin):

Acum termin a10a si m-am gandit ca as avea timp sa invat si pentru admitere, multumesc mult