| Ionut2143 a întrebat:

Lucrez part-time la Mc Donald's pe langa facultate. Am concediu saptamana viitoare intre 27.04-03.05 si desigur ca luni(in 04.05) merg la facultate. Vreau sa va ma sfatuiti cum sa fac intrucat desi zice ca am concediu pana in 03 m-au pus sa de noapte in acea duminica si eu luni trebuie sa merg la faculta si in plus am si laboratoare la care ne trebuie prezenta. Cum sa fac cu lucrul?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu ca mi-ar place sa indrum lumea sa lipseasca de la scoala, dar varianta optima ar ramane aceea de a-ti lua o zi libera de la facultate. Stiu cum e sa lucrezi in facultate (chiar daca eu am avut norocul de a activa inca de atunci in domeniul meu) si crede-ma, niciun profesor din tara asta nu comenteaza atata timp cat ai o medie de rpezente in jur de 60-70%.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai asta trebuia sa fie treaba ta... ca te ai angajat sa iti dai seama daca mai poti face si facultate sa nu.

oricum la facultate poti face laboratoarele si cu alte grupe, in alte zile