| Sjsnsmsnsb a întrebat:

Salut, ma întrebam dacă ar fi o idee buna sa ma înscriu la o facultate de politie locala, doar ca nu știu ce oportunități de cariera aș avea, în afară de polițist local adică

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Regeret sa te dezamagesc dar nu prea exista facultate de politie locala, la politia locala (aia care se afla sub primarie) nici nu trebuie studii superioare. Poate te gandesti la administratie publica.

Probabil te referi la scolile de subofiteri sau academia de politie dar alea sunt alt mancare de peste. Can termini ai job ca ofiter/subofiter.

| Sjsnsmsnsb explică (pentru RoCkKiD):

Ma gandesc la Științe administrative - Politia locala, la universitatea din Suceava

| Sjsnsmsnsb explică (pentru RoCkKiD):

Ma refeream la Științe administrative - Politia locala, in Suceava

| RoCkKiD a răspuns (pentru Sjsnsmsnsb):

Aia nu te limiteaza la politia locala, merge cam orice de administrare publica.

Problema aici e ca la noi nu se fac concursuri pentru oameni competenti si nu o sa prinzi post decat daca cotizezi sau stii pe cineva.

| laSoledad a răspuns:

Toate oportunitățile dansează după cum cântă guvernul.

Haideți să vedem dacă-mi mai ştergeți şi comentariul ăsta. Al naibii cenzură-n 2019!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ai avea oportunitatea de a te injura toata lumea. In rest, taran coclit care pazeste parcurile, lol.