| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Facultatea de Politie locala sau de Drept? Care e mai utila pentru mai multe optiuni de cariera? Multumesc

Răspuns Câştigător
| iulia0514 a răspuns:

Nu exista facultatea de poliție locala poți ajunge polițist local doar cu diploma de bacalaureat nu ai nevoie de facultate! Nu te lua după nenea Cristi din București ca habar nu are ce vorbește.
Poți alege dreptul și după ce termini facultatea vei vedea în ce domeniu te angajezi oricum e o facultate bună și de viitor care oferă foarte multe oportunități!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru iulia0514):

Corect!
cunosc femeie avocat, vad si femei politist
Nea' Cristi da de multe ori raspunsuri eronate si descujaratoare si jigneste lumea la greu.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru iulia0514):

Multumesc foarte mult pentru raspuns! Frumos si detaliat!

| iulia0514 a răspuns (pentru Giulyana_Giuly_1991):

Cu mare drag!

| iulia0514 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

El este de părere că noi femeile avem creierul de mărimea unui bob de orez și că nu suntem capabile sa facem nimic, oricum ce așteptări sa avem de la o persoană care nu a citit în viața lui o carte în afara de Biblie cică restul sunt inutile!

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pentru o femeie este greu in politie, ai de aface cu tot soiul de oameni, cazuri hoti criminali batausi, iar ca avocat trebuie sa stii foarte bine legile ca vei avea si acolo de aparat tot felul de cazuri, este o meserie grea pentru o femeie, si avocatura si politista

| mihai69 a răspuns:

Nu există facultate de poluție locală...
Rămâne cea de drept.

| Giulyana_Giuly_1991 explică (pentru mihai69):

Informati-va la un simplu search pe google, exista facultatea de stiinte administrative-profil politie locala.Multumesc!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Drept si apoi angajare in politie sau jandarmerie.
Cel mai probabil vei avea acces la posturi bune, cu patrule doar la inceput, sau niciodata, si vei lucra mai mult la birou.

| doctorandus a răspuns:

Hmm... daca termini Academia de Politie ai slujba garantat. Daca termini dreptul e foarte greu sa fii angajata.

| dullcat a răspuns:

Drept.

| Fatamuntilor a răspuns:

Politia locala apartine de Primarii! Nu cred ca trebuie facultate
Incearca la cea de drept, te va ajuta mai mult.

| Holiday a răspuns:

Ce naiba e aia "Facultatea de Politie Locala"?!

| gabicoo a răspuns:

Facultatea de poliție locală nu e aia la care intră toți cei care au terminat clasa a IV-a?

| anonim3248 a răspuns:

Este greu să te angajezi la poliția locală.

| anonim3248 a răspuns:

La poliția locală locurile sunt limitate după numărul de locuitori din oraș sau sector dacă e în București.

Răspuns utilizator avertizat
| Ararat a răspuns:

Vrei sa zici Academie?