| Vectra1 a întrebat:

Salut.MAI a anuntat de curand ca in toamna aceasta nu se mai sustin probele pentru scolile de subofiteri si ca urmatoarea admitere se va da in iarna. Aveti idee daca se va face scoala la loc de 2 ani?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Am vazut si eu ca nu se mai organizeaza examene de admitere in acest an calendaristic: https://a1.ro/......54790.html
Nu stiu ce informatie ai tu "din iarna".
Dar din ce stiu eu de la un tanar care tocmai a absolvit la ei, cursurile astea reduse s-au facut acum, pentru completarea posturilor de agenti si subofiteri. Din moment ce locurile sunt deja complete, e mai mult ca sigur ca se va reveni la forma de invatamant de 2 ani.

| Vectra1 explică (pentru Iote):

Ma gandeam ca daca au anuntat ca nu se mai organizeaza examene de admitere anul asta, puteau sa anunte tot acum si daca se revine la 2 ani sau nu

| Iote a răspuns (pentru Vectra1):

Probabil vor anunta la primul examen de admitere care va avea loc.