| 9Pătrățel9Rotund9 a întrebat:

happy Mai am un an si termin liceul si ma gandeam sa merg la Facultatea de Arta si Desig Cluj-Napoca, sectiunea sculptura. Aveti vreo idee despre cum merg lucrurile pe acolo? Vreun sfat?
Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| RoxyStely a răspuns:

Sunt profi foarte faini iar concurenta e medie fata d sectia Grafica unde am fost eu...la teorie e destul d mult de invatat...la istoria artei
..anatomie filosofie...iar materia este interesanta...in functie d c t atrage...biblioteca este una dintre cele mai bune din tara...si completa.
Proful de la istoria artei e bun ca prof dar f dur... daca ai nevoie de mai multe detalii...despre sectia sculptura caut-o pe facebook pe Diana Poenaru...ea a studiat acolo.
O....este un program comunitar foarte fain numit Erasmus cu care poti merge in orice tara din Europa sa studiezi sau lucrezi un semestru sau un an si p LG studii primesti si o suma mare bani

| RoxyStely a răspuns:

Te sfatuiesc s mergi neaparat cu Erasmus.e super experienta...cunosti lume din diferite tari si inveti si o alta abordare a artei
. oarecum diferita de cea din Cj...despre exmen d admitere nu stiu multe dar vb cu fata d care ti-am zis...succes si sper s t ajute