| Robert0821 a întrebat:

Salut.
Mai e un pic și o sa urmeze înscrierile pentru școala de Subofițeri la Jandarmerie am și eu o mare chiar foarte mare dilema. Am citit pe net ca una dintre cerințe este " să fi obţinut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puţin 9, 00 " întrebarea mea este media se aduna cu toate mediile de pe toate clasele și se împart la 4 sau fiecare medie pe an trebuie sa fie de cel puțin 9?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de media generala a anilor de liceu ci de media generala la purtare a anilor de liceu, aceasta trebuie sa fie de cel putin 9.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o obsesie generala, toti vor sa fie jandarmi...

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca e un mit la noi ca daca ești jandarm dormi in papuci si iei 5000 de lei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca eram mai putin destept ma faceam si eu jandarm...