| Armi480 a întrebat:

Salut,am vazut un criteriu la admiterea la Academia De Polițe care zice: "să fi obținut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puțin 9, 00",asta înseamnă media aritmetică a celor 4 ani sau ca in fiecare an sa fi avut minimul de 9?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

La fel cum a spus si Ioan, media generala pe cei 4 ani.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna media generala la purtare a celor 4 ani de liceu, nu media din fiecare an.

| Sekim a răspuns:

Salut
Se refera la toti cei 4 ani. Se specifica „ In perioada studilor liceale " adica cei 4 ani.

| Armi480 explică (pentru Sekim):

Nu prea mi ai răspuns clar la întrebare, media aritmetică la toti sau fiecare?

| Sekim a răspuns (pentru Armi480):

La fel cum a spus si Ioan, media generala pe cei 4 ani.