| ReTz a întrebat:

Este adevarat ca, pentru a te inscrie in Jandarmerie trebuie "Să fi obţinut la purtare în perioada studiilor liceale media generală de minimum 08.00"?
Si daca da, cum adica 08.00 media generala a studiilor liceale.
Deci trebuie sa fi avut minimum media 8 in fiecare an in parte sau in total?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este adevarat. Este vorba ca media generala a celor 4 ani de liceu sa fie de cel putin 8.
Se aduna mediile la purtare de pe toate clasele si se imparte la 4 si aceasta este media generala la purtare.

1 răspuns:
| ReTz explică:

Intreb asta pentru ca la politie nu e scrisa si treaba asta cu media 8, e vreo greseala sau astea sunt diferentele?