| fundita5 a întrebat:

Marinar fluvial cu stampila la Rhin, 7 luni experienta pe nava pasagera. Sugestii de companii care angajeaza matrose/marinari fluviali? (nu Romania)

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acele companii care fac croaziere pe Dunăre de exemplu.
Cauți croazieră turistică pe Dunăre, vezi compania, le scrii că vrei loc de muncă, căcia ai brevet de marinar.

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Nu Romania, pentru ca nici nu am prea vazut miscare pe Dunarea din partea Romaneasca.
Dar incepand din Ungaria, poti sa apelezi la orice firma (cum ti s-a sugerat mai sus). Pe acolo se face si turism, dar si transport de marfuri. Ai de unde alege.

| fundita5 explică (pentru Demidol):

Salut! Mai precis voiam sa stiu numele si exemple de companii! Si nu doar de croaziera. thx