| irinutza64 a întrebat:

Nu stiu ce profesie sa-mi aleg, la scoala am profil real sunt clasa a 9, vreau o profesie bine platita! Ajutati-ma va rog!

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Bine platita poate fi si profesia de medic, aviator, inginer, dar si de gropar sau gunoier. Niciodata nu poti castiga multumitor cu ajutorul unei profesii care nu-ti place sau nu esti capabil de ea.

| OoBunnyoO a răspuns:

Toata lumea vrea o profesie bine platita. Poti avea succes in orice meserie atat timp cat iti place.

| LeX28 a răspuns:

Buna si eu sunt tot profil real doar ca vin clasa 10. Informatician este foarte bine platita.

| irinutza64 explică (pentru LeX28):

Sunt din R Moldova si vreau sa vin in Romania sa-mi fac studiile dar nu pre m-am decis cu profesia

| Chocobunny a răspuns:

Inainte sa aspiri la o profesie bine platita,mai bine ai invata sa scrii "SA-MI".Ai putea sa devii medic,expert IT, inginer, avocat, judecator etc. Depinde si de ce-ti place tie sa faci mai mult, pana la urma asta este ceea ce vei face toata viata si trebuie sa te gandesti bine inainte.Cu profil real oricum ai foarte multe sanse de reusita, e cel mai bun profil.
Sper ca am ajutat!

| irinutza64 explică (pentru Chocobunny):

Nu vreau sa par vurgalara, dar nu inteleg ce-ti pasa tie scrisul meu? mai dezamagit mai mult decit m-ai ajutat!

| MenToS10 a răspuns:

Eu zic sa nu-ti alegi nici un profil pana nu inveti Limba Romanawinking

| irinutza64 explică (pentru MenToS10):

Vezi-ti de nasul tau! si cara-te!

| MenToS10 a răspuns (pentru irinutza64):

Vai,ce sa zic

| irinutza64 explică (pentru MenToS10):

De ce toata lumea critica persoane care habar nu au de ele?

| MenToS10 a răspuns (pentru irinutza64):

Am criticat limba ta romana care era gresita in intrebare.Acum ai corectat

| irinutza64 explică (pentru MenToS10):

Eu daca sincer nu prea atrag atentia la normele ortografice, acum am sa fiu mai atenta!