| sunny77 a întrebat:

Ce facultate sa aleg dupa profilul stiinte sociale?

M-am gandit la multe meserii,dar parca nici una nu ma atrage,dreptul iese din calcul deoarece nu-mi place deloc,iar altceva nu stiu ce sa aleg,am medie foarte mare,dar nu imi plac materiile de profil real, Vreau sa fie meseria si destul de bine platita.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Nu uita, toate facultățile sunt o loterie!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Mai poti intra la sociologie si asistenta sociala sau psihologie si stiintele educatiei -daca vrei sa ramai in domeniul stiintelor sociale. Mai sunt multe alte facultati si nu e neaparat sa ramai pe domeniu daca nu iti place - poti alege limbi straine, istorie, geografie, filologie, muzica, sport, arta, sunt multe variante. Succes!

| Charmant a răspuns:

Poti intra la orice facultate de profil uman(medicina, farmacie, Jurnalism, Drept, Facultatea de litere, limbi străine etc.Mai sunt si altele

| lovegirl15 a răspuns (pentru Charmant):

Medicina si farmacia sunt facultati de profil uman? laughing) straight face