| IonutPetre12 a întrebat:

am o problema. Am 16 ani, trec clasă a 10, sunt intr-un liceu economic.As vrea sa ma mut in alt liceu pe alt profil dar nu stiu ce vreau sa fac.Nu stiu ce profesie sa aleg.

Răspuns Câştigător
| EU13Nmc a răspuns:

In momentul in care iti alegi profilul mai bine gandeste-te ce ti-ar placea sa faci dupa ce termini liceul/facultatea, de exemplu eu sunt pasionat de tech/programare/ asa ca am mers la automatizari iar dupa liceu am de gand sa fac cursuri de programare, asa ca gandeste-te bine ce iti place sa faci ca mai apoi peste 10-15 ani sa nu regreti

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai atunci gandeste-te. Intereseaza-te si gandeste-te bine ce ti-ar place tie sa faci. Trebuie sa descoperi de unul singur spre ce ai avea o inclinatie.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde ce ceea ce iti place, ca sa nu regreti dupa profilul ales.