| Alex8080 a întrebat:

Salut, nu stiu ce sa fac,am vrut de mic sa fiu fotbalist, dar m-am nascut intr-un sat si n-am jucat niciodata la o echipa de fotbal sau sa fiu la o academie. Ideea e ca eu am vrut sa fac asta de la 12 ani si ai mei mi-au zis ca e tarziu si acum am 20 de ani si imi sta pe creier chestia asta ca n-am incercat.Si acum nu stiu ce sa fac, mereu m-am vazut sa fac asta dar stiu ca acum chiar e tarziu dar n-am altceva in cap, imi sta pe creier intrebarea ce se intampla daca.Acum nu stiu ce cariera sa am, ati putea sa-mi dati niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, la 20 de ani ar trebui sa fii suficient de matur sa intelegi ca acum nu mai ai nici o sansa, odata ce nu ai profesat si antrenat cat ai fost copil.
Acum focuseaza-te sa-t iei de munca, sa faci ceva in viata fara sa mai pierzi timp inutil, gandindu-te ce nu ai facut cand erai mic. Trecutul nu se mai poate schimba!
Dar ai o sansa cand vei avea copii tai, sa-i duci la ce sport vor ei si sa faca ce vor ei.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai putea să trăiești din făcut teme la colegi și tuns iarba la vecinii tai aia cu pensii baștane

| Wr3nch a răspuns:

La 12 mai aveai sanse, cu munca multa si disciplina. Acum depinde daca vrei sa faci altceva ce iti place sau doar bani.

| Gândesclarece a răspuns:

Te anunț că și la 20 de ani poți să începi, dar dacă știi cu cine să vorbești. Am cunoștințe care s au băgat la 23. Îmi pare rau pentru tine.